Zpráva o letních soustředěních

Ani v letních měsících děti z oddílu úplně nezahálely, ale absolvovaly hned několik soustředění. Hned první týden v červenci se některá děvčata zúčastnila již tradičního open soustředění v Jojo Gymu, kde se již 4. rokem setkávají děti z celé republiky a týden poctivě trénují pod vedením zkušených trenérek z našeho i jiných oddílů. Cvičilo se uvnitř i venku a kromě gymnastiky děvčata zažila např. i relax na paddleboardech na Berounce a noční bojovku.
Ještě v červenci část děvčat, která trénují u Stáni Svobodové a Lucky Filkové, odjela na soustředění do Šumperka, a to společně s družstvem děvčat z SK Hradčany.
Trenérky Andrea Kudličková a Karolína Mrázová uspořádaly pro své svěřenkyně, tak jako v minulých letech, týdenní soustředění se spaním ve známém prostředí Jojo Gymu.

Ve dnech 16. – 22. 8. se většina dětí z oddílu, včetně družstva chlapců, zúčastnila soustředění v Želivu. Zhýčkaní vybavením Jojo Gymu jsme si vyzkoušeli, jaké to je trénovat v místním kulturním sále na nářadí, které jsme si sami museli dovézt :-). Ale i tak jsme cvičili s nasazením. Kromě toho jsme tančili zumbu, naučili se něco z atletiky, brodili jsme řeku, koupali se v přehradě, navštívili klášter, malovali na plecháčky, ušli asi 12 km na pěším výletě a ani noční bojovka nechyběla.
A protože se nám po čase hledání v Želivu zalíbilo, budeme se příští rok těšit na stejné místo.

Nejintenzivnější letní přípravu mělo naše závodní družstvo trenérky Blanky Klabíkové. To absolvovalo týden převážně kondičního soustředění na Mísečkách v Krkonoších, dále týden v Děčíně, kde kromě gymnastiky děvčata trénovala i tenis a jako dopravního prostředku využívala inline brusle :-). A poslední prázdninový týden pak holky trénovaly společně s děvčaty ze Sparty na příměstském soustředění v Jojo Gymu.

ghl