Poberounský dvojboj 26.11.2023

Gymnastky předvedly své výkony na Poberounském dvojboji

 

V neděli 26. listopadu uspořádal oddíl gymnastiky Gym Dobřichovice již tradiční závod Poberounský dvojboj. Byl to již sedmý ročník závodu a od své premiéry v roce 2016 byl nuceně vynechán pouze v roce 2020 kvůli covidu. Otevřený závod pro neregistrované závodnice v gymnastickém dvojboji na prostných a přeskoku organizátorky zpočátku zamýšlely jako lokální závod pro spřátelené gymnastické oddíly z nejbližšího okolí, čemuž odpovídá i jeho název Poberounský dvojboj. Rok od roku se ale k naší radosti zájem šířil dále mezi oddíly nejen ve Středočeském kraji, ale i za jeho hranicemi. Pravidelnými účastníky jsou oddíly z Prahy, rády se k nám vracejí gymnastky z Jaroměře a letos poprvé přijely také závodnice z Klatov a Teplic. Na letošním ročníku závodilo během jednoho dne 152 gymnastek v jedenácti věkových kategoriích od pěti let až do dospělosti.

Domácí Gym Dobřichovice získal několik cenných kovů v závodě jednotlivkyň i v soutěži družstev. Úspěšně náš oddíl reprezentovaly (seřazeno od nejmladších kategorií): Annalisa Moussa (1. místo), Ema Hlaváčková (2. místo), Anna Ježdíková + Valentýna Belhová + Annalisa Moussa (2. místo družstva), Eliška Huplíková (2. místo), Aneta Hůlková (3. místo), Alice Kročáková (1. místo), Justýna Slavíková (2. místo), E. Huplíková + A. Hůlková + A. Kročáková (1. místo družstva), Lily Adamčíková + Lenka Vrbatová + Ema Menclová (3. místo družstva), Daniela Štěpánková (2. místo).

Děkujeme městu Dobřichovice za finanční podporu závodu.

Hned po Vánocích se organizační tým Gym Dobřichovice naplno vrhne do příprav dalšího závodu, a sice závodu družstev v teamgymu, jenž nese název Jojo Cup a uskuteční se 27. 1. 2024 opět v Jojo Gymu.

ghl