Mistrovství České republiky 2022

Mistrovství České republiky 2022

O víkendu 3. – 5. června se konalo „velké“ Mistrovství republiky ve SG v Brně. Jak napovídá slovíčko velké, jedná se o tři nejvyšší závodní kategorie dle věku. Kadetky, Juniorky a Ženy.

Za Gym Dobřichovice se probojovaly dvě závodnice v kategorii Kadetek, Martina Šantorová /2009/ a Kateřina Poláková /2010/.

Bohužel se jim před závodem nevyhnula jakási infekce v podobě střevních potíží, takže ve čtvrtek před závodem vůbec nebylo jasno, zda budou moci závodit.

Ale zdařilo se, páteční trénink na závodišti zvládly dobře a tím i zklidnily emoce pro vlastní závod, i když chybičky se vloudily.

Na bradlech přišla Martina o finále přerušením sestavy po letce ze spodní na horní žerď, Kateřině se tentokráte nezdařil plančík na kladině, ale „dala“ moc pěkné salto vzad. Na prostných Martina bohužel v první akro řadě skončila na zemi, a i když bylo vidět, že bojuje dál, vidina finále se rychle rozplynula. Takže nejlepším nářadím se stal přeskok, kde Martina byla druhou náhradnicí na finále, tj. osmé místo.

Celkové 20. místo Martiny v tak silné konkurenci bylo velice příjemné. Ale ani Kačka nezklamala a vylepší-li svůj projev, určitě příští rok bude podstatně výše, než na 38. místě.

Nicméně obě posunuly Gym Dobřichovice do „velké“ gymnastiky, kde se pohybuje pouze několik oddílů z ČR.

 Blanka Klabíková, trenérka závodního družstva