Mezinárodní závody -Belgie 21.05. – 22.05.2023

Loup gym cup, 19.-21.5.2023

V pátek brzy ráno vyrazilo 6 našich děvčat autobusem společně s gymnastkami z SK Hradčany na mezinárodní závody do Belgie. Náš oddíl reprezentovaly Helena Huplíková, Nela Skudrziková, Eliška Mandová, Vendula Brožová, Sabina Jiroušková a Justýna Votočková a trenérky Andrea Kudličková a Stáňa Svobodová, která zároveň působila v roli rozhodčí a vedoucí celé výpravy. Pro všechna naše děvčata to byla první mezinárodní zkušenost a nutno říct, že holky si vůbec nevedly špatně. V sobotu nastoupila k závodu Helenka. Předvedla, co umí a bylo z toho krásné 13. místo. V neděli nejdříve bojovaly Nela s Eliškou a v kategorii nejmladších pak Sabča s Justýnkou. Umístění byla tato: Nela 27. místo, Eliška 29., Sabinka 12. a Justýnka 9. Na závěr celého závodu nastoupila Vendulka. Zacvičila moc pěkně a získala cenné 7. místo.

V konkurenci 9 států (SAE, Portugalsko, Španělsko, Německo, Kuvajt, Lucembursko, Belgie) se našim děvčatům společně s gymnastkami z Hradčan podařilo získat stříbrný pohár a 2. místo v soutěži družstev.

Kromě tělocvičny jsme zvládli navštívit i výrobnu vyhlášených čokoládových belgických pralinek s ochutnávkou. Bylo to moc fajn a těšíme se zase za rok.