Gym Dobřichovice hostil přebor Středočeského kraje

V neděli 16. 4. proběhl v Jojo Gymu přebor Středočeského kraje Asociace sportu pro všechny ve sportovní gymnastice pro rok 2023. Domácí oddíl Gym Dobřichovice byl pověřen středočeskou asociací, aby se zhostil role pořadatele.

Závodu se zúčastnilo celkem 102 závodníků. Jednalo se o postupovou soutěž do republikového přeboru, který se koná 20. – 21. 5. v Doubí u Třeboně. Do tohoto závodu postupují vždy 4 nejlepší gymnastky a gymnasti z kraje v příslušné kategorii. Mezi postupující se kromě domácích gymnastek zařadili i gymnastky z Týnce nad Sázavou, Dobříše, Bělé pod Bezdězem, Říčan, Lysé nad Labem, Berouna a gymnasti ze Zdic.

Z domácích závodnic se nejlépe umístila Terezka Nábělková, která získala titul přebornice Středočeského kraje ASPV v kategorii mladší žákyně I. V této kategorii získal domácí oddíl zásluhou Magdalény Koubkové ještě i bronzovou medaili a zároveň vybojoval i 1. místo v soutěži družstev. Do nominace na republikový přebor se ještě kvalifikovala Anežka Hekrlová ze 4. místa v kategorii starší žákyně IV.

Přejeme všem závodnicím a závodníkům, kteří budou reprezentovat Středočeský kraj na republikové soutěži, ať se jim daří.